Skip to content

226 W Front St

Red Bank, NJ 07701

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block4
Lot15
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page01

Building Details

Building Class---
DescriptionRB ANTIQUES
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage17,527
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$527,400
31%
Improvement Value:$1,162,600
69%
Total Assessment$1,690,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,006+0.9%
2024$29,742+1.7%
2023$29,234-0.8%
2022$29,479+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0