Skip to content

138 Bodman Pl Unit 1Red Bank Boro, NJ

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$749,000
Last Sale Date
Sep 11, 2025

Property Information

Block7
Lot1
QualifierC0112
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO #1 .0253
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,104
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$250,000
40%
Improvement Value:$370,300
60%
Total Assessment$620,300

Sale
$749,000
Sq Ft1,104DeedBook 9766, Page 6183Recorded11/19/2025

Property Built

Built

Year Built: 1966