Skip to content

138 Bodman Pl Unit 15Red Bank Boro, NJ

Built 1966

Last Sale Price
$838,500
Last Sale Date
Apr 30, 2025

Property Information

Block7
Lot1
QualifierC0120
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO #15 .0339
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,476
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
37%
Improvement Value:$418,900
63%
Total Assessment$668,900

Sale
$838,500

From:

To:

Sq Ft1,476DeedBook 9736, Page 3603NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded5/5/2025

Property Built

Built

Year Built: 1966