Skip to content

138 Bodman Pl Unit 8Red Bank Boro, NJ

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Jan 14, 2004

Property Information

Block7
Lot1
QualifierC0116
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO #8 .0207
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$250,000
45%
Improvement Value:$306,300
55%
Total Assessment$556,300

Sale
$280,000
DeedBook 8335, Page 9182

Property Built

Built

Year Built: 1966