Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Henry St & Mohawk LaRed Bank, NJ 07701
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 2023
Property Information
Block97
Lot38
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionLAKE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.82
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$782,100
98%
Improvement Value:$15,900
2%
Total Assessment$798,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.