Skip to content

26 Reinmann DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1990

Last Sale Price
$339,000
Last Sale Date
Oct 16, 1990

Property Information

Block104
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
Description2SF L AG
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$185,700
39%
Improvement Value:$294,900
61%
Total Assessment$480,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,467+4.0%
2024$11,991+2.3%
2023$11,717+2.0%
2022$11,486+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$339,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1990