Skip to content

35 Bunker RdEast Hanover, NJ 07936

Built 1961

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block116
Lot5
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description1S-F-POOL
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$191,700
60%
Improvement Value:$127,100
40%
Total Assessment$318,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,270+4.0%
2024$7,954+2.3%
2023$7,772+2.0%
2022$7,619+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961