Skip to content

6 Merry LnEast Hanover, NJ 07936

Built 1975
Industrial

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Mar 25, 2000

Property Information

Block39
Lot30
QualifierCA006
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
19%
Improvement Value:$211,800
81%
Total Assessment$261,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,870+3.9%
2024$6,610+2.3%
2023$6,461+2.0%
2022$6,336+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975