Skip to content

11 Jaclyn DrEast Hanover, NJ 07936

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 11, 2015

Property Information

Block5
Lot58
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
Description1S-BF-2BG-POOL
Dwellings1
ZoningR-15
Sq Footage2,110
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,800
51%
Improvement Value:$174,300
49%
Total Assessment$354,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,185+4.0%
2024$8,835+2.3%
2023$8,633+2.0%
2022$8,463+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968