Skip to content

7 Lent StEast Hanover, NJ 07936

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 18, 2023

Property Information

Block69
Lot17

Dwellings---
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$164,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,270+4.0%
2024$4,107+2.3%
2023$4,013+2.0%
2022$3,934+1.9%
Property History

No events match the selected filters.