Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
401 E Blackwell StDover, NJ 07801
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2015
Property Information
Block10202
Lot38
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page102
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningI
Sq Footage---
Acreage0.27
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$56,700
65%
Improvement Value:$30,400
35%
Total Assessment$87,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,195 | +1.0% |
| 2024 | $2,173 | -1.0% |
| 2023 | $2,194 | +0.3% |
| 2022 | $2,188 | +3.2% |
Property History
No events match the selected filters.