Skip to content

E Blackwell St(Block 10202 Lot 46)Dover, NJ 07801

Vacant Land

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Nov 15, 2007

Property Information

Block10202
Lot46
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningI
Sq Footage---
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,795-2.3%
2024$1,837-7.5%
2023$1,987-0.1%
2022$1,989+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 20965, Page 268