Skip to content

Carell St(Block 10202 Lot 48)Dover, NJ 07801

Vacant Land

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jun 16, 2004

Property Information

Block10202
Lot48
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningI
Sq Footage---
Acreage10.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$316,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$316,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,123-2.3%
2024$8,313-7.5%
2023$8,991-0.1%
2022$9,000-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 6126, Page 4