Skip to content

6 Slope DrDover, NJ 07801

Built 1967

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10603
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page106

Building Details

Building Class16
Description2SFG2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,032
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$268,300
55%
Improvement Value:$219,600
45%
Total Assessment$487,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,533+3.8%
2024$11,107+5.6%
2023$10,515+3.8%
2022$10,125+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967