Skip to content

2 Glenview CtDover, NJ 07801

Built 1984

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10801
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,260
Acreage0.51

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,800
40%
Improvement Value:$355,500
60%
Total Assessment$593,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,997+3.2%
2024$13,566+2.1%
2023$13,282+2.1%
2022$13,012+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1984