Skip to content

11 Patricia LnRockaway, NJ 07866

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2020

Property Information

Block11105
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,260
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
39%
Improvement Value:$386,600
61%
Total Assessment$636,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,197+12.7%
2024$13,490+4.6%
2023$12,899+1.8%
2022$12,668+1.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$420,000

From:

To:

Sq Ft2,260DeedBook 22929, Page 1706Recorded6/22/2016

Property Sale

Sale
$308,000
DeedBook 4818, Page 294

Property Built

Built

Year Built: 1991