Skip to content

25 Struble LnDover, NJ 07801

Built 1952

Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Nov 6, 2001

Property Information

Block10801
Lot44
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class16
Description1SFG3
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,536
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$183,500
45%
Improvement Value:$224,200
55%
Total Assessment$407,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,671+4.0%
2024$9,302+0.8%
2023$9,232+4.4%
2022$8,841+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952