Skip to content

163 Highview TerDover, NJ 07801

Built 1961

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2024

Property Information

Block10805
Lot12
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,380
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,900
63%
Improvement Value:$139,800
37%
Total Assessment$377,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,105+4.1%
2024$8,748+7.6%
2023$8,131+1.7%
2022$7,997+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961