Skip to content

24 Heritage WayRockaway, NJ 07866

Built 1997

Last Sale Price
$157,530
Last Sale Date
Dec 16, 1993

Property Information

Block11010
Lot16
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningRMF8
Sq Footage1,434
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
48%
Improvement Value:$216,800
52%
Total Assessment$416,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,551+4.1%
2024$9,176+6.6%
2023$8,608-7.0%
2022$9,253+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$157,530
DeedBook 3905, Page 131