Skip to content

3 Lenox RdRockaway, NJ 07866

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 7, 2013

Property Information

Block11105
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,590
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$222,400
40%
Improvement Value:$328,700
60%
Total Assessment$551,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,151+3.1%
2024$12,755+4.4%
2023$12,212+1.9%
2022$11,989+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978