Skip to content

106 Jordan RdRockaway, NJ 07866

Built 1990

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11105
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,600
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$221,600
35%
Improvement Value:$412,700
65%
Total Assessment$634,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,169+3.1%
2024$14,710+4.0%
2023$14,142+1.9%
2022$13,875+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1990