Skip to content

50 Mt Hope RdRockaway, NJ 07866

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11201
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage1.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,400
98%
Improvement Value:$2,800
2%
Total Assessment$140,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,228+4.6%
2024$3,086+4.8%
2023$2,946+1.6%
2022$2,901+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0