Skip to content

20 S Dacotah AveRockaway, NJ 07866

Built 1957

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11209
Lot23
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,000
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,400
52%
Improvement Value:$221,800
48%
Total Assessment$462,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,718+4.5%
2024$10,255+11.9%
2023$9,164+0.3%
2022$9,137+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957