Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Richard Mine Rd(Unit QFARM)Wharton, NJ 07885
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 29, 2019
Property Information
Block11403
Lot14
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage26.7
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$4,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $113 | +2.5% |
| 2024 | $110 | -98.5% |
| 2023 | $7,486 | — |
Property History
No events match the selected filters.