Skip to content

Hilltown Rd(Block 11403 Lot 35)Wharton, NJ 07885

Last Sale Date
Dec 2, 2016

Property Information

Block11403
Lot35
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-20
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$177,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,125+4.7%
2024$3,941+5.4%
2023$3,738+1.8%
2022$3,671+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 23037, Page 1874