Skip to content

32 Teabo RdWharton, NJ 07885

Built 1900

Owner
---
Last Sale Price
$590,000
Last Sale Date
Jan 7, 2026

Property Information

Block11406
Lot32
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class17
Description1.5SFG1 1SF
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,011
Acreage0.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$188,000
42%
Improvement Value:$255,900
58%
Total Assessment$443,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,556+3.8%
2024$10,165+2.9%
2023$9,882+2.0%
2022$9,688+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$590,000
Sq Ft2,011DeedBook 25045, Page 1659Recorded1/14/2026

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft2,011DeedBook 24844, Page 1856Recorded11/27/2024

Property Built

Built

Year Built: 1900