Skip to content

26 Teabo RdWharton, NJ 07885

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2016

Property Information

Block11406
Lot34
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page114

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
ZoningR-20
Sq Footage3,100
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,600
32%
Improvement Value:$397,700
68%
Total Assessment$585,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,984+2.8%
2024$13,600+0.7%
2023$13,500+0.4%
2022$13,452+1.1%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5695, Page 281