Skip to content

46 Circle DrRockaway, NJ 07866

Built 1968

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20302
Lot21
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SFG2
Dwellings2
ZoningR-13
Sq Footage2,226
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,500
43%
Improvement Value:$332,900
57%
Total Assessment$585,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,738+2.9%
2024$13,354+6.9%
2023$12,493+1.9%
2022$12,259+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968