Skip to content

17 Woodside DrRockaway, NJ 07866

Built 1967

Last Sale Date
Jul 10, 2008

Property Information

Block20306
Lot121
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,169
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$256,400
51%
Improvement Value:$249,800
49%
Total Assessment$506,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,817+2.9%
2024$11,483+8.0%
2023$10,631+1.8%
2022$10,441+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 21122, Page 1040

Property Sale

Sale
$184,500
DeedBook 4147, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1967