Skip to content

91 Circle DrRockaway, NJ 07866

Built 1967

Last Sale Date
Feb 27, 2002

Property Information

Block20304
Lot12
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,760
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$247,400
48%
Improvement Value:$265,500
52%
Total Assessment$512,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,734+3.0%
2024$11,390+8.2%
2023$10,526+1.9%
2022$10,327+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967