Skip to content

81 Circle DrRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 10, 2019

Property Information

Block20301
Lot66
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,760
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,400
51%
Improvement Value:$240,500
49%
Total Assessment$490,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,694+2.9%
2024$11,362+8.2%
2023$10,503+1.8%
2022$10,313+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966