Skip to content

22 Woodside DrRockaway, NJ 07866

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2026

Property Information

Block20305
Lot117
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page203

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,556
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$256,100
52%
Improvement Value:$234,100
48%
Total Assessment$490,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,428+2.9%
2024$11,107+9.3%
2023$10,166+1.8%
2022$9,986+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 5642, Page 21

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 4592, Page 7

Property Built

Built

Year Built: 1970