Skip to content

92 Cayuga AveRockaway, NJ 07866

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 7, 2014

Property Information

Block20601
Lot29
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,120
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,400
37%
Improvement Value:$403,900
63%
Total Assessment$645,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,148+4.1%
2024$14,547+5.9%
2023$13,736+0.9%
2022$13,608+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2011