Skip to content

4 Miami TrlRockaway, NJ 07866

Built 1952

Last Sale Price
$269,000
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block20603
Lot36
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage946
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,000
70%
Improvement Value:$96,200
30%
Total Assessment$325,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,407+5.1%
2024$7,048+11.4%
2023$6,329-0.4%
2022$6,355+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$269,000
DeedBook 6109, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1952