Skip to content

3 Erie AveRockaway, NJ 07866

Built 1951

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21201
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page212

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,977
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,100
54%
Improvement Value:$201,600
46%
Total Assessment$436,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,107+6.8%
2024$9,460+8.6%
2023$8,713+0.3%
2022$8,691+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951