Skip to content

64 Omaha AveRockaway, NJ 07866

Built 1961

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21503
Lot58
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,719
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$237,000
53%
Improvement Value:$211,700
47%
Total Assessment$448,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,144+4.6%
2024$9,695+8.4%
2023$8,945+0.3%
2022$8,915+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961