Skip to content

19 Seneca AveRockaway, NJ 07866

Built 1957

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21704
Lot23
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page217

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,516
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,700
52%
Improvement Value:$215,100
48%
Total Assessment$444,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,305+4.6%
2024$9,853+8.3%
2023$9,096+0.3%
2022$9,066+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957