Skip to content

26 Oakland AveRockaway, NJ 07866

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2016

Property Information

Block22006
Lot13
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,504
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
47%
Improvement Value:$266,100
53%
Total Assessment$506,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,610+4.4%
2024$11,118+7.4%
2023$10,353+0.5%
2022$10,301+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958