Skip to content

4 Oneida AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2019

Property Information

Block21801
Lot74
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class16
Description1.5SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,345
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,900
59%
Improvement Value:$160,900
41%
Total Assessment$392,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,966+4.7%
2024$8,559+9.4%
2023$7,822+0.0%
2022$7,818+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962