Skip to content

30 Seneca AveRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21901
Lot11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$239,500
57%
Improvement Value:$181,100
43%
Total Assessment$420,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,505+4.7%
2024$9,082+8.9%
2023$8,341+0.1%
2022$8,330+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962