Skip to content

20 Hilltop DrRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21902
Lot54
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,355
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,100
56%
Improvement Value:$183,500
44%
Total Assessment$414,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,574+4.7%
2024$9,145+8.9%
2023$8,400+0.2%
2022$8,384+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964