Skip to content

4 Sioux AveRockaway, NJ 07866

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 22, 2024

Property Information

Block21905
Lot18
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,620
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$227,000
50%
Improvement Value:$223,600
50%
Total Assessment$450,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,407+4.6%
2024$9,953+8.3%
2023$9,192+0.4%
2022$9,157+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960