Skip to content

14 Navajo WayRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jul 6, 2010

Property Information

Block21907
Lot14
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,654
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,500
52%
Improvement Value:$212,200
48%
Total Assessment$437,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,135+4.6%
2024$9,688+8.5%
2023$8,928+0.3%
2022$8,898+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 21590, Page 936

Property Built

Built

Year Built: 1964