Skip to content

39 Sioux AveRockaway, NJ 07866

Built 1960

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21908
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,696
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,000
48%
Improvement Value:$254,200
52%
Total Assessment$490,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,215+4.4%
2024$10,740+7.6%
2023$9,978+0.5%
2022$9,932+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960