Skip to content

41 Sioux AveRockaway, NJ 07866

Built 1960

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block21908
Lot11
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,660
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$228,000
48%
Improvement Value:$251,400
52%
Total Assessment$479,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,893+4.6%
2024$10,414+8.0%
2023$9,646+0.5%
2022$9,597+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960