Skip to content

27 Navajo WayRockaway, NJ 07866

Built 1964

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 4, 2025

Property Information

Block21909
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,755
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$228,700
56%
Improvement Value:$178,200
44%
Total Assessment$406,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,387+4.7%
2024$8,966+9.1%
2023$8,222+0.2%
2022$8,208+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964