Skip to content

15 Navajo WayRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2018

Property Information

Block21909
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,080
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,200
56%
Improvement Value:$175,300
44%
Total Assessment$401,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,207+4.7%
2024$8,790+9.3%
2023$8,043+0.1%
2022$8,032+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$285,000

From:

To:

Sq Ft1,080DeedBook 22828, Page 1752Recorded12/10/2015

Property Built

Built

Year Built: 1962