Skip to content

22 White Meadow RdRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$163,000
Last Sale Date
Oct 30, 1998

Property Information

Block21909
Lot10
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,025
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,200
54%
Improvement Value:$186,000
46%
Total Assessment$404,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,343+4.6%
2024$8,932+8.7%
2023$8,216+0.2%
2022$8,196+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$163,000
DeedBook 4873, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 1962