Skip to content

671 Green Pond RdRockaway, NJ 07866

Built 1976

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block30101
Lot19
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page301

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
ZoningR-88
Sq Footage2,280
Acreage0.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,400
38%
Improvement Value:$284,800
62%
Total Assessment$456,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,711+5.1%
2024$10,191+6.2%
2023$9,598-1.2%
2022$9,713+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976