Skip to content

475-481 Split Rock RdBoonton, NJ 07005

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 14, 2023

Property Information

Block31001
Lot11
QualifierQFARM
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page310

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-5A
Sq Footage---
Acreage75.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$14,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$356+257.0%
2024$100+0.4%
2023$99-2.9%
2022$102-0.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 4652, Page 61